• Advertisement

cena aronije

Ponuda i potražnja na tržištu, bez malih oglasa i reklamiranja

Moderator: PoljoForum

cena aronije

Nepročitan postod milena65 » 04 Okt 2015, 12:18

Zanima me koliko kosta na veliko prodaja aronije hteo bi za pocetak da posadim 20 ara a mozda i vise sve zavisi kolika je cena na veliko ako zna neko neka mi pomogne.
milena65

Teme: 2
Pridružio se: 29 Sep 2015, 15:41

Re: cena aronije

Nepročitan postod Deda Lala » 18 Okt 2015, 00:19

Као и све остале цене тако је и цена ароније код нас преувеличана па и сама очекивана добит од тога.
Крајње је време да се из облака надмености, пувања и нереалних жеља спустимо на земљу реалности.
Ретко ко има засаде који могу да количином убраних плодова учине озбиљну понуду прераџивачима поготово онима који врше екстракцију медицински корисних састојака из плода ароније,а још су ређи они који имају сорту ароније погодну за то.Једина интересантна сорта је сорта Елиот док су све остале сорте конзумне.Не тврдим да су некорисне већ да наше тело није способно да ресорбује и искористи садржај свежег или осушеног плода конзумних сорти ароније у већем постотку па су цене од хиљаду петсто динара по килограму на пијачним тезгама безочно високе.Поред тога здравствена хигијена складиштења и продаје на пијачним тезгана је веома дискутабилна .Убрани плод ароније м о р а да има дугачку петељку а боја и изглед плода првокласан.
Не одговарам Вас од посла већ Вам само указујем на неке од проблема са којима ћете да се сретнете у продаји.
Као и у многим рекламама о гајењу неке биљке која је лековита по тврдњама и наговарањима рекламера највише зарађују продавци садница.
Е,тек је ту проблем!
Deda Lala

Teme: 1
Pridružio se: 08 Dec 2011, 00:13

Nepročitan postod milena65 » 18 Okt 2015, 09:51

Gospodine ali vi mi niste konkretno odgovorili. Dali ima neko da otkupljuje na velikio jer sam citao da je poljska po uzgoju aronija nejveca u svetu i da su 2012 najvise zaradile hladnjace jer je izbila neka radijacija u kini pa su sve resuse narucili kinezi pa su i prosirili zasade aronija leci radijaciju a u svetu sve vise ima radijaceije i kod nas ima radijacija pa ja zato preporucujem da svako zasadi po tri cetiri sasadnice da ih ovi na pijac ne deru. Ja sam sada posadio 5 ari aronije ona ce sledece godine da rodi i to lepo jer cu da stavim sistem kap po kap i stalno cu da djubrim prirodnim djubrivom .Vracam se na poljoprivredu imam negde oko 30 hektara neiskoriscenje njive ako se lepo pokaze aronija ja cu da se prosirim.Za rod aronije me ne brine, brine me samo prodaja.
milena65

Nepročitan postod Deda Lala » 18 Okt 2015, 17:37

Ретки су срећници које не брине пласман произведеног воћа.Свеже убран плод ароније се ценио око 1 евра на капији купца,за прву класу разуме се.остало се плаћало у бесцење.Један од озбиљних купаца и прерађивача ароније,за кога лично знам,купује само сорту Елиот,остале сорте га не занимају и то количине на бар 50 тона.Одједном.Ситни продавци га не занимају.Организован откуп у Србији не постоји,на жалост.То је наша реалност.
Размишљаш у добром правцу и ја лично ти желим сваку срећу овог света да се твој наум и оствари.Препоручио бих ти да размишљаш и о преради плода ароније па да тако постанеш независнији од мешетара и свих оних који би да на рачун твоје грбаче остваре леп приход без рада и напора.
Поведи рачуна да те расадничари или како год да се зову не за...у.
Deda Lala

Teme: 1
Pridružio se: 08 Dec 2011, 00:13

Nepročitan postod milena65 » 18 Okt 2015, 20:16

Hvala ti na savetu a mene zanima dali se ti bavis aronijom pa znas toliko o tome.
milena65

Nepročitan postod prese rs » 12 Feb 2016, 08:41

prodajem sok od aronije. pakovan po pola litre i zamrznut. 100% organska proizvodnja . 00387 65 542 172. dostupan 24 h.
prese rs

Pridružio se: 17 Jan 2016, 13:19

Povratak na Tržište i cene