• Advertisement

CENA GEOMETRA

Ponuda i potražnja na tržištu, bez malih oglasa i reklamiranja

Moderator: PoljoForum

Re: CENA GEOMETRA

Nepročitan postod brik » 15 Jan 2018, 11:43

kecman je napisao:Moze im se kako zele...pre jedno 4-5 god.merio je jednu moju parcelu i naplatio 9000din... skoro sam cuo da kolega sto je sa njim zajedno radio sad radi sam i mislim da je nesto povoljniji.
Al sto Nedjo kaze to njihovo merenje,radice kolac.Kolegi je jesanas izmerio jednu povrsinu,ovaj posejao raz...kad ono cvrc 4,5 jutra usao u komsijinu parcelu.

Kako su saznali da je ovaj usao 4.5 jutra u komsijino, odnosno da je geometar pogresio?
Korisnikov avatar
brik

Teme: 1
Pridružio se: 07 Jan 2018, 23:41

Nepročitan postod kecman » 16 Jan 2018, 23:32

Pa geometar se zeznuo u nekim racunicama dok je pretvarao juta u hektare ili obrnuto...tako nesto ide prica. Da da mora da pronadje sve te tacke,ako sam dobro informisan ima ih vise vrsta ili ih dele na neke vrste tako nesto verovatno neko na forumu zna bolje da objasni...a sad kad ti je bio geometar-bar je kod nas "kao neki red"pre merenja njive bi bilo lepo da si obavestila prve komsije da one budu prisutne,a ako to nisi uradila onda nikako ni pod tackom razno nepomeraj te kocice sto oznacavaju tvoju njivu,pa ih obavesti jer uvek se pojavi neki da tu nesto nestima. moju medju sto je izmerio geom.-komsija nepostuje nego pomeri za nekih 50cm.-do 1m. u njegovu korist..a ja opet pustim ga udje malo u moje da nevice,nevolim galamu,nije on kriv majka priroda otac karikaturista. Uglavnom ako nisi bilo bi lepo da javis komsijama ako si u mogucnosti,nek ljudi vide...
Korisnikov avatar
kecman

Teme: 2
Pridružio se: 29 Mar 2015, 18:42

Nepročitan postod Kurkela » 17 Jan 2018, 00:23

Koja je površina parcele, ako je ušao preko 2, 50 ha.
To se i '' odoka'' da videti.
Korisnikov avatar
Kurkela

Teme: 49
Pridružio se: 03 Dec 2011, 01:05

Nepročitan postod kecman » 17 Jan 2018, 18:42

Sve se dogodi kad covek zuri..ja ih pitao pa zar vam nije bilo sumnjivo da toliko sejete,koliko je samo semena otislo..kaze jeste i tekako al geometar izmerio i mi raspalili. Smejali smo se. Al to je u pitanju ova sad drzavna zemlja sto se deli,oni nisu hteli da izgube rok za setvu,pa zurili.. nisu jos bile izmerene njive,oni platili geometra ovaj se zeznuo u racunanju hektari- jutra,izmerio ii upsss. al i ovaj se komsija nebuni dobro ce mu doci raz...oni su uzorali i pripremili posejali..niko se neljuti....no prica je ta da i geometri itekako mogu da pogrese.
Korisnikov avatar
kecman

Nepročitan postod mirko 015 » 17 Jan 2018, 20:20

Meni je bio geometar prosle godine,i bas pricamo o tome,kaze nekad je i mogao da pogresi ali sad nemoze,sve sto je uradio mora da podnese izvestaj katastru,da prijavi obelezene kote i proracune.I naravno da vrati preuzeti materijal za merenje te parcele.Ako na terenu nesto pogresi moze da dovede do oduzimanja dozvole-licence i u tom slucaju je geometar zabetonirao svoju radnu karijuru u tom poslu.
Korisnikov avatar
mirko 015

Teme: 19
Pridružio se: 04 Dec 2011, 23:42

Nepročitan postod brik » 17 Jan 2018, 20:21

Jesam obavestila jednog koga sam mogla da pronadjem, i taj je bio.
Drugo dvoje, od kojih je jedan zaparlozio i njegovu rodjaku koja daje u najam, nisam mogla pronaci.
Sa ta dva druga imanja me deli neka vrzina koju sad treba da cistim, pa nameravam da prosirim krug pretrage, jer vrzinu da cistim moram..... a zapravo bismo rado od tih dvoje otkupili parcele jer nisu velike a ni jedan od njih, ko sto rekoh, ne radi :ymblushing:
Sa drugih strana nema problema jer celom duzinom ide opstinski put, koji je zarastao u vrzinu jer su vozili svi preko naseg.
Korisnikov avatar
brik

Teme: 1
Pridružio se: 07 Jan 2018, 23:41

Nepročitan postod mirko 015 » 17 Jan 2018, 20:28

Kod mene je bilo vrzine nedaj boze,merio covek ceo dan za 100 eura,na hektar 18 tacaka obelezio.Jedva smo zavrsili,motorna testera radila da bi se videli geometar i pomocnik.Lakse je u ravnici,ovde po brdima je za geometra jako tezak posao.
Korisnikov avatar
mirko 015

Nepročitan postod mirko 015 » 17 Jan 2018, 20:30

Ja sam obavestio sve medjase,samo su dvoje dosli i kad su videli da su usli u moje odmah su pobegli.Kaze geometar sad uopste netreba prisustvo komsija skim se medjis,geometar radi svoj posao i potpisuje.Kome ne odgovara javi se njemu.
Korisnikov avatar
mirko 015

Nepročitan postod kecman » 17 Jan 2018, 21:09

To si u pravu Mirko nebi smeli da pogrese jel gube licencu za rad...i kod nas je stvarno mnogo lakse to uraditi,al mnogo..ja kad sam premeravao svoju njivu nisam nikog zvao-razmisljao sam- merim svoje,tudje mi netreba..no kad je zavrseno merenje komsija mi usao u njivu jedno 2m.-i to samo na jednom kraju,na drugom je bilo ok-ej,ja odletim do njega caskom da mu to javim da covek zna,i od tada je sa njim.. :ymparty: zurka,zurka %-( al pustim ga ja malo samo da se nevice
Korisnikov avatar
kecman

Nepročitan postod zorancile » 18 Jan 2018, 00:38

Ima kod nas alavih paora koji zovu mernika pa kad mernik ode kući oni opet pomere kamen u komšijinu njivu.
Korisnikov avatar
zorancile

Teme: 26
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:17

PrethodniSledeća

Povratak na Tržište i cene