• Advertisement

Majstorov traktor

Saveti i iskustva prilikom servisa i popravke bilo koje vrste mehanizacije

Majstorov traktor

Nepročitan postod Majstorx » 07 Jan 2013, 00:02

Planiram ovo vec 5 godina.Imao sam razne ideje kako i sta,jer sam od svakog zanata digao ruke,samo poljoprivreda ali nana pametan nacin
Neznam sve to da kazem odmah,ali kao sto znate traktor je vrsta masine koja objedinjuje znanje mehanike i hidraulike.
Dosao sam ovde jer sam video da ima ljudi koji se razumeju,a ja se ne razumem bas u tu mehaniku,jer koliko sam razumeo traktoru je bitan menjacki sklop vise nego motor,ili se varam.Neznam kolika je snaga u Nm na radilici na dinamometru.
Ja bi koristio dva dizel agregata na toj masini koju bih sastavio.Kontaktirao sam IMR oko agregata i nije nikakav problem,ali nisam hteo da ih pitam za sta ce mi jer bi pukli od smeha.Tako sam kontaktirao i hrvate isto jednu fabriku i pitao ih za tako nesto,ljudi su odgovorili ipak i kazali su da je mozda moguce,mada to oni neznaju.
Ja znam recimo da neke masine vozila koriste agregat za Webasto i za pogon,tako bi ovaj moj projekat koristio IMR 4-cilindara za pogon i IMR 3-cilindara za pogon elektricnog generatora marelli 3x400vAC 10kW 1500RPM,cak mislim i da brojevi obrtaja odgovaraju Marelli-IMR.
Kontaktirao sam mnoge firme razlicitih oblasti,a nisam izneo projekat u planu i sta mi sve treba.
Ako mi uspe potrudio bi se da dodjem do homologacije u jednoj italijanskoj firmi traktora i sredio na masinskom fakultetu da dobijem broj sasije za B-kategoriju i sposobno voilo za javne puteve registrovano kao poljoprivredno.

Nego j..... ti to da mi predjemo na plan.
Gledao sam razne traktore svih traktora danasnjice i kako su pojedine fabrike osmisljavale razna resenja,pa i na stranim poljoprivrednim forumima,sta su ljudi budzili i pravili,ima dosta toga korisno,ali nigde nema ono sto meni treba.
Evo nekih slika kako bi trebalo da izgleda moja masina.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
i motori IMR
SlikaSlika
Sistem sa gusenicama koji bi koristio na pomenuto vozilo sa slike
SlikaSlikaSlika
Sto se elektronike tice tu sam bahat i veoma ekstreman,hocu da orem sa stilom,spremio sam vetrobran od yuga 45,evo neke slicice head-up displeja kod borbenog aviona F16 Slika
to radi na drugi nacin nisu oni dovoljno vesti da to naprave kao ja
ni ameri ovo nemogu da naprave to sam ukrao sa srusenog F117 zezam se ja sam ga napravio
Poslednji put menjao Majstorx dana 07 Jan 2013, 00:18, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
Majstorx

Teme: 5
Pridružio se: 05 Jan 2013, 23:06

Re: Majstorov traktor

Nepročitan postod Sarbanac » 07 Jan 2013, 00:16

Imaš ovde jednog karabudz majstora pa vidi sa njim. Sad pitanje čemu bi služila ova mašina?
Korisnikov avatar
Sarbanac

Teme: 27
Pridružio se: 04 Dec 2011, 22:23

Nepročitan postod Kurkela » 07 Jan 2013, 00:24

Napravi prvo predracun. Koliko ce da kosta.
Korisnikov avatar
Kurkela

Teme: 49
Pridružio se: 03 Dec 2011, 01:05

Nepročitan postod Majstorx » 07 Jan 2013, 00:40

15k eura zavisno od opreme ako ubacim i dzoystick preko laptopa,ne onaj dzoystick za masine sa tasterima u sebi,nego digitalni sa odzivom,neznam kranisti kakvu opremu koriste,el zna neko,znam da oni imaju sve digitalno,koji im je sistem interfejsa kako se povezuju na mehaniku.
Korisnikov avatar
Majstorx

Nepročitan postod zorancile » 07 Jan 2013, 00:47

Zavisi šta hoćeš da radiš na džojstiku. Hidraulikom se lako može upravljati pomoću elektroventila. Menjač je već komplikovanija priča.
Korisnikov avatar
zorancile

Teme: 26
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:17

Nepročitan postod Kurkela » 07 Jan 2013, 00:52

Klasika je ipak zakon, a obik i ostale pratece stvari se mogu kasnije u hodu dopunjavati.
Korisnikov avatar
Kurkela

Nepročitan postod Levak » 07 Jan 2013, 00:54

Jesi li ti majstore isao skoro doktoru za glavu ako nisi pozuri
TESKO ONOM KOGA RUSI BRANE I CRNOGORCI HRANE
Korisnikov avatar
Levak

Teme: 16
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:24

Nepročitan postod zorancile » 07 Jan 2013, 00:56

Prvo treba definisati namenu. Čemu treba da služi, potrebna snaga, radne brzine, klirens, prečnik okretanja...
Korisnikov avatar
zorancile

Teme: 26
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:17

Nepročitan postod Kurkela » 07 Jan 2013, 01:11

Pre nekoliko godina dodje covek da atestira svoj kamioncic u AMS u Sa.
Napravio od ficinog kombija kamionce, ubacio motor od imt freze 507 (mislim) i jos od par vozila pratece stvari.
Svi koji su se tu zatekli ( i ja sasvim slucajno) poceli da zaledamo, ovi ljudi sto treba da izdaju papire neznaju
u koju klasu spada ta masinica.
Do kraja sta se zbilo, ne bih znao.

Zato imajte u vidu sve pratece probleme, a ovaj je samo jedan, do duse kada dodje do registracije posao ce biti 99 % odradjen.
Korisnikov avatar
Kurkela

Nepročitan postod Majstorx » 07 Jan 2013, 02:14

Levak nemam glavu odneo sam je na remont na ravnjanje i kad stavim cobest dihtung ima da brija u nekoseno.
Treba mi neko da ucestvuje u projektu,nemam jak mig/mag da zavarujem sasiju u spreju,a smorno mi je da zavarujem u tig postupku jer nema hf paljenje i mala intermitenca.Porucio sam komplet gorionika ram rijeka acetilensko da olaksa mnogo posao,sve sam se plasio plamena,narucio brze spojke i suve osigurace.
Jeftinije plameno da secem nego plazmom,imao sam plazmu.

Nego gusenice su skupe za katerpilar,a ostali delovi se mogu napraviti,moram da pravim viljuske amortizera,ja se u automobile razumem ali u poljoprivredne masine slabo,kakvo vesanje imaju poljoprivredne masine torziju ili ramena ?
Traktor sport ovo je dobra sprava poores zacas posla Traktor sport
Korisnikov avatar
Majstorx

Sledeća

Povratak na Servisiranje i popravke mehanizacije