• Advertisement

IMT

Modeli, iskustva u korišćenju, saveti prilikom kupovine
Favorites: MisaMisa
Followers: ivan, Branko, diangelo, 68veterinar, komar, Milos89

Re: IMT

Nepročitan postod zorancile » 19 Dec 2011, 14:21

Kako ne radi? Ne okreće ga uopšte ili ne može da se uključi?
Korisnikov avatar
zorancile

Teme: 23
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:17

Nepročitan postod Radovan » 19 Dec 2011, 23:45

pa nemoze uopste da se ukljuci ali sam cuo da radi na neke lamele to 8-|
Radovan

Pridružio se: 06 Dec 2011, 22:36

Nepročitan postod ivan » 21 Dec 2011, 12:51

Evo da se uključim malo u temu traktori. imam 539 1981 g 6400 radnih sati i motor je bez greške ali prošle godine sam morao da mjenjam lamelu (veliku) a kad sam ga već rastavio promjenio sam i korpu i od tada kvačilo hvata na samom vrhu što nikako nije dobro dešava se da traktor počne da trza kad mu pustm kvačilo. Sad sam izvadio ona tri lima ispod korpe i desilo se to da sam dobio puno mekano kvačilo a problem baš i nisam rešio. E sad bi molio ako netko zna ili ima neku ideju šta napraviti da se to dovede u red.
Svi me ljudi raduju svako na svoj način, netko svojim prisustvom, a netko svojim ODSUSTVOM
Uzalud je nečiji intelekt visok, čak i na nivou genija ako mu je karakter ravan nuli.
ivan

Teme: 3
Pridružio se: 18 Dec 2011, 19:58

Nepročitan postod mirko 015 » 21 Dec 2011, 14:22

Uh,problem,ja kad sam skoro radio generalnu na mom 540 sam imao iste muke dok nisam namestio kvacilo.Sva sreca pa imam pravu radionicu pa mi je motor visio na flascungu pa sam vadio i stavljao motor oko 50 puta dok nisam namestio,a u menjuvremenu i buraz Slavko oko 30 puta dok sam ja smirivao zivce ~x( .Tu treba sve gledati,ako trza dok krece to su zabice na korpi koje treba da se poravnaji da budu u istoj ravni.Kod mene je bio problem tvrd drugi stepen,ali katastrofa.Uspeo sam to namestiti tako sto sam smeksao prvi stepen pa je kao na autu a problem drugog stepena ako je tvrd je tanjirasta opruga koja zna biti tvrda.
Uglavnom tvoj problem je u tome sto treba nastelovati kvacilo i namestiti pedalu u odgovarajuci polozaj tako da ne napinje druk lezaj.Nema brige,samo stelovanje,nema tu sta da se menja ako si stavio sve novo.
mirko 015

Teme: 18
Pridružio se: 04 Dec 2011, 23:42

Nepročitan postod ivan » 21 Dec 2011, 15:58

Korpa komplet obadvije lamele druk ležaj i normalno dok je bio rastavljen odma semering radilice i semering spojničke sve novo drugi srtepen izvrstan njega nije problem naštelati i nije previše tvrd ali prvi stepen mi je problem kad spominješ da si dobio mekano kvačilo šta si mu uradio jer kod mene u tvrdoći nema razlike od traktora i auta malo je teže naštelati (poravnati) ako treba capice vozne lamele ako se ne rastavi tu će biti problem a radionicu nemam sve na ledini. Druk ležaj ima dovoljno zazora da ne dodiruje ležaj bez potrebe. Trza samo kad je pod većim opterećenjem npr. oranje a kad uhvati nemože ništa da ga zaustavi.
Svi me ljudi raduju svako na svoj način, netko svojim prisustvom, a netko svojim ODSUSTVOM
Uzalud je nečiji intelekt visok, čak i na nivou genija ako mu je karakter ravan nuli.
ivan

Nepročitan postod zorancile » 21 Dec 2011, 16:26

Siki, da li je traktor podrhtavao pri kretanju i sa starom korpom?
Korisnikov avatar
zorancile

Nepročitan postod ivan » 21 Dec 2011, 17:00

zorancile je napisao:Siki, da li je traktor podrhtavao pri kretanju i sa starom korpom?

Nije podrhtavao a lamelu sam morao mjenjat zato što se počela odvajat od nosača a nije bila istrošena i nije dao da se izbacuje iz brzine. Svi problemi su počeli sa novim djelovima.
ivan

Nepročitan postod zorancile » 21 Dec 2011, 17:08

Teško je da se pogodi šta je problem, ali kod novih delova možeš da očekuješ neočekivano... možda nije paralelna korpa, ili ploča, ili ko zna šta...
Podrazumeva se da si dobro okrenuo i jednu i drugu lamelu i da si lako sastavio traktor, na guranje a ne šrafovima, tj da nisi iskrivio lamelu.
Ti možeš jedino da mu našteluješ žabice (pipke) i zazor ploče od drugog stepena spolja, pa da probaš, a ako nije dobro onda mora da se razdvaja.
Korisnikov avatar
zorancile

Nepročitan postod ivan » 21 Dec 2011, 17:18

Iskreno do sada je bilo posla pa se nije imalo vremena ali sada se moram malo pozabaviti time. Sve je išlo bez nekog naprezanja nevjerujem da se nešto iskrivilo iako je sve moguće, jedino se bojim da jačina opruga u novoj korpi nije ista kao i u staroj korpi a lamela se nemože postavit naopako zato što nema mjesta, posle nove ću da se zabavljam ako nebude previše hladno.
ivan

Nepročitan postod galki » 21 Dec 2011, 17:45

mnogi IMT traktori imaju problem sa trzanjem, postoji vise razloga za to a to je kriva i nejednake debljine lamela , kriv zamajac . kriva potisna ploca na korpi
galki

Teme: 1
Pridružio se: 03 Dec 2011, 09:00

PrethodniSledeća

Povratak na Traktori