• Advertisement

Subvencije u ovcarstvu i kozarstvu

Iskustva i saveti iz oblasti gajenja ovaca i koza

Moderator: todor

Followers: Vlada11070, Branko, vlado 87, gokibec

Subvencije u ovcarstvu i kozarstvu

Nepročitan postod milossoumi » 27 Okt 2012, 18:53

Evo da pokrenem ovu temu jer ipak ima medju nama ljudi koji koriste ove subvencije,pre svega da bi bili u toku sa desavanjima i novim informacijama,kao i samim nacinom ostvarivanja istih.
Pitali Entija jel ima umaticene ovce,on se rasplaka ko malo dete. . .
milossoumi

Teme: 19
Pridružio se: 21 Avg 2012, 23:07

Re: Subvencije u ovcarstvu i kozarstvu

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 27 Okt 2012, 19:43

TRenutno svako umaticeno grlo dobija 4000,oo din,uz naravno registrovano gazdinstvo,tako da cu ja ove godine vajditi 40.000,oo din
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA

Teme: 4
Pridružio se: 20 Avg 2012, 23:58

Nepročitan postod milossoumi » 27 Okt 2012, 19:44

31.10.2012 je zadnji datum za ostvarivanje subvencija za kupovinu priplodnih grla,pa posto znam da su ovde mnogi kupili priplodna umaticena grla,ako niste znali imate pravo na 5000 dinara po grlu.Za detalje imate informacije ovde http://www.mpt.gov.rs/postavljen/126/48 ... 4.37-1.pdf,
problem nastaje sto se trazi racun i otpremnica koju jedno poljoprivredno gazdinstvo na kom je kupljeno grlo nemoze da izda jer nema pecat,pa smo dosli na ideju da se to odradi preko udruzenja koje bi moglo izdati takav racun i otpremnicu svojim clanovima sa pecatom udruzenja,naravno zbog pokrica tog pecata morali bi mi dostaviti kopiju pedigrea,a u ponedeljak cu znati tacno da li postoje neke peripetije kad odem u Trezor i pitam,tako da ko je kupovao priplodni materijal pozuri i pokusa ovo da ostvari.
milossoumi

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 27 Okt 2012, 19:47

Jes Somi samo sto udruzenje mora imati u vlasnistvu to grlo,i novac mora proci preko racuna udruzenja,pa ce ti traze da na pedigreu stoji vlasnik "udruzenje' ili ces morati fiktivno da kupis grlo,pa da ga prodas sa overenim racunom
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA

Nepročitan postod miladinovic » 27 Okt 2012, 19:58

zar nije 30 grla minimum za subvencije?mora li se uplacivati zdravstveno i penziono da bi se dobio novac ili moze i nekomercijalno gazdinstvo da dobije subvencije?trenutno imam 35 umaticenih sjenickih,tekseli imaju papire ali na njih nista ne mogu dobiti
Posetite naše sajtove...
Sjenička Ovca
www.romanovskaovca.rs
miladinovic

Teme: 24
Pridružio se: 21 Avg 2012, 09:04

Nepročitan postod milossoumi » 27 Okt 2012, 20:00

Videcemo u ponedeljak ujutru,uglavnom nema drugog nacina,a na pedigreu nemoze da pise vlasnik udruzenja nikako,moze samo odgajivac i vlasnik tog grla,racunam malo i na razumevanje ovih u trezoru,ja kad bi kupio grlo od tebe subvenciju nemogu da dobijem jer nemozes da mi izdas racun,pa pokusavamo to da resimojer i sledece godine ce biti ova subvencija,znas li koliko je kolega ostalo bez ove subvencije i koliko njih ne zna za nju i ovu problematiku,hteo sam i pre otvoriti ovu temu nego eto nikako da dodje na red.
Nepostoji viise ta broj od trideset grla,mozes dobiti suvenciju i za jedno ako se jagnjila do 31.11.2012,moze i aktivna i pasivna domacinstva
http://www.mpt.gov.rs/postavljen/126/Ur ... 0tekst.pdf
milossoumi

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 27 Okt 2012, 20:05

tako je Somi moze i za jedno grlo,pitaj MIladine maticnu sluzbu,mislim da spiskove moraju da predaju do 10.novembra
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA

Nepročitan postod miladinovic » 27 Okt 2012, 20:10

hvala momci,treba da vidim da li mi je konacno registrovano gazdinstvo,odavno je predat zahtev al nikako da jave...imam 11 koje su se jagnjile ostalo su ovogodisnje...
Posetite naše sajtove...
Sjenička Ovca
www.romanovskaovca.rs
miladinovic

Teme: 24
Pridružio se: 21 Avg 2012, 09:04

Nepročitan postod milossoumi » 27 Okt 2012, 20:10

Mnoge stvari sto se tice subvncija cemo moci u buducnosti ostvariti samo preko udruzenja jer drzava tako namerava da inicijira udruzivanje o kom se toliko prica i insistira.To je zvanicna najava novog ministra.
milossoumi

Nepročitan postod majilovac » 27 Okt 2012, 22:58

evo malo opsirnije uvezi ovoga,sva umaticena grla koja se jagnjila pre 31/11-12 se moze dobiti sugvencije stim da su jagnjad prijavljivana,nebitno dali su isli na klanje ili uginula morala su se prijaviti,datum je 31/11 za predaju ali setite se da se treba se dobiti hb broj tako da maticna sluzba nasa je rekla nama do 15/11 da bih uspeli da dobiju hb broj,miladine prijavi i teksele,znam da se za sarole dobija pa mislim da i teksel moze,somi ko ima prijavljeno domacinstvo i regularne sve moze dobiti i pecat(treba malo da se juri oko papira nisam siguran sta ali je moguce jer smo mi mislili isto da pojurimo da dobijemo pecat)takodjer se setite da je vecina posla zavrsava maticna sluzba i oni uzimaju uglavnom 20%,nadam se da je ovo koliko toliko korisno
majilovac

Teme: 9
Pridružio se: 22 Avg 2012, 16:48

Sledeća

Povratak na Ovčarstvo i kozarstvo