• Advertisement

Paraziti kod ovaca

Saveti i iskustva veterinske zastite ovaca

Moderator: todor

Followers: draganpan

Re: Paraziti kod ovaca

Nepročitan postod dejan26 » 14 Okt 2012, 09:29

Zavisi kad i gde jaganjci odrastaju..ako su zimski i u stali su sa majkama koje su tretitane nema potrebe zuriti...vecini parazita treba 5-6 nedelja da se razviju..ako su na pasi gde im je mogucnost zaraze znatno veca 8 nedelja se moze delovati,stim ako se tretira majka mesec dana posle partusa automatski ce i jagnje dobiti osdredjenu dozu antiparazitika preko mleka sto ce njemu u tom uzrastu biti dovoljno....ovaj prazikvantel je anticestodni lek,tj deluje na sve vrste kako odraslih tako i larvenih obilika pantljicara i to je za Svabe znacajno jer im je organizacica proizvodbje vecinom na pasi,a tamo je raj za Moniesiu,koja je za jagnjad poprilicno nezgodna,jer ih stopira u razvoju samo tako,takodje i kod nas je ima,samo na nasem trzistu prazikvantela za striknu upotrebu za ovce nema...
MNOGO JE LAKSE BITI VELIKI UZGAJIVAC,NEGO MALI ODGAJIVAC OVACA.
dejan26

Teme: 15
Pridružio se: 20 Avg 2012, 23:57

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 14 Okt 2012, 10:22

Sta bi moglo i da li moze neki od ovih psecih preparata da se da ovcama ili da molim MIljKA da dobaci i Svabije,dao bih ovcama zbog cenuroze a i ovi preparati kod nas protiv Moniesie posle bitionol sulfoksida su dzabe bacanje para
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA

Teme: 4
Pridružio se: 20 Avg 2012, 23:58

Nepročitan postod dejan26 » 14 Okt 2012, 11:16

Angazuj Miljka da ti donese to je najbolje..odkud znam,verovatno bi moglo samo da se izdozira pravilno...jeste VZ helmint je bio dobar jer imao u sebi bitionol,ali kao i sve sto je dobro nestane...
MNOGO JE LAKSE BITI VELIKI UZGAJIVAC,NEGO MALI ODGAJIVAC OVACA.
dejan26

Teme: 15
Pridružio se: 20 Avg 2012, 23:57

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 14 Okt 2012, 12:43

Moram poceti a tim prazikvantelom zbog cenuroze,prosle godine mi ode jedna dviska kao i kod Rajka ako se secas.

Soumi pogledaj stranu br.52 u temi W Miljko je pisao kada zasto i sa cim
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA

Nepročitan postod Sančo » 18 Dec 2012, 20:48

Ove godine u mom kraju je bila prava invazija štrkljeva (muva koja polaže jaja u nosne šupljine). Simptomi su šmrkanje, kijanje, trljanje nosa o zemlju...Interesuje me da li je neko imao iskustva sa ovim i kako je liječio. U jednoj knjizi sam našao da se liječenje sastojiu ispiranju nosne šupljine sa benzinom?
Sančo

Teme: 5
Pridružio se: 23 Avg 2012, 10:41

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 18 Dec 2012, 23:24

ФАсковерм, 1,3'-1,4мл на 10кг,и то се зове оеструс овис-естроза,јел после тога има исцедак иѕ носа,као слине жућкасте боје,и то се дешава обично од јула и августа месеца,ово са бензином је добра фора само треба канап за паљење,или упаљач
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA

Nepročitan postod car » 18 Dec 2012, 23:41

Ha a da kazem "paraziti od ovaca"kao moje eno ih leze na vani a snjeg pada,stala otvorena ali nece unutra u toru su ali samo 14 je unutra jer sam brojao,stvarno su te ovce cudna stvorenja,jutros se jedna mlada lanjska ojanjila a janje oda za njom po vani,jedva sam je uhvatio da neide danas sa ovcama ona i janje jer bura prosijeca koliko duva.Proljece i ljeto obavezna preventiva mene je iskustvo tako naucilo,dal treba ili ne treba ali preventivaje zakon.
car

Teme: 20
Pridružio se: 02 Dec 2011, 22:01

Nepročitan postod miki bas » 12 Mar 2013, 23:59

Kolege, sta je najbolje protiv krpelja?

Slucajno danas primetim na malim jaganjcima u predelu zadnjih nogu. Po jedan-dva po jagnjetu, na jednom je bas neki veliki otok i izlazi kao neki gnoj?
Korisnikov avatar
miki bas

Teme: 2
Pridružio se: 25 Dec 2012, 17:50

Nepročitan postod milossoumi » 13 Mar 2013, 01:31

Imas preparata dosta biraj u apoteci,bitno je da odma hidrogenom ocistis to jer ume da se upali i zagnoji,posle hidrogena obavezno sprej HLORAMIVET da zasusi to lepo,imo sam isti problem sa jednim jagnjetom jesenas,proslo za 5-6 dana,komsija jedno jagnje tako nije hteo da leci,jedva se oporavilo i zakrzljalo skroz,sve mu zagnojilo bilo,muka gledati. . .
Pitali Entija jel ima umaticene ovce,on se rasplaka ko malo dete. . .
milossoumi

Teme: 19
Pridružio se: 21 Avg 2012, 23:07

Nepročitan postod Sarbanac » 13 Mar 2013, 08:23

Mislim da u ovo doba godine nema krpelja. Reč je o drugom parazitu. Vaške.
m.youtube.com/watch?sns=fb&v=66r2c_AWFNM
Korisnikov avatar
Sarbanac

Teme: 24
Pridružio se: 04 Dec 2011, 22:23

PrethodniSledeća

Povratak na Bolesti i veterinarska zaštita