• Advertisement

Kalemljenje vocaka

Agrotehničke mere u voćarstvu, iskustva i saveti

Moderator: PoljoForum

Followers: zoća

Re: Kalemljenje vocaka

Nepročitan postod provac » 28 Dec 2011, 01:08

Фруит :YMAPPLAUSE: свака ти част на овој видео презентацији која је веома корисна али сам гледајући ово увидео да мене на пролеце очекује орезивање шљиве са овим великим маказама ,па бих те замолио ако имаш да ми препоручиш шта да купим иначе имам кукерове маказе које су врх,,поз и још једном хвала
Nemoj pa se Neboj!
Korisnikov avatar
provac

Teme: 6
Pridružio se: 04 Dec 2011, 12:04

Nepročitan postod bojan » 28 Dec 2011, 04:25

sad pitanje nije meni postavljeno ali valjda nece niko da se ljuti ako odgovorim :D
@provac
pa sad ne ide da kupis neke sa pijaca. posto vec imas kuker.
dobre makaze kostaju oko 100 eura pa navise . na trzistu ima svaceg ukoliko zelis da imas kvalitetne treba da izgledaju ovako: da nisu na izvlacenje. da rucice budu od aluminijuma(da nisu teske). da u ponudi imaju i rezervne delove kao nakovanj, opruga i sl. iste marke. (to imaju samo firme poput felco,kuker, gardena, lowe, falket). da imaju kvalitetno secivo . u vocnjaku od trece godine pa navise bar 80% procenata se obavi tim makazama tako da bi one trebale da budu kvalitetne

po prodavnicama ima i makaza od 1500-3000 dinara solidnih , koje mogu da zadovolje potrebe amaterskog koristenja
ko ima za rezanje par hiljada stabala treba da ima i alat na koji moze da se osloni, rezac cuva makaze kao svoju draganu tako da je to jedna dugorocna investicija u koju se ne ulaze svake godine. savet izbegavati pijace i jevtin alat pa makar to bilo i kao hobi vocar , ja bar do sada nisam video makaze na pijaci da vrede da ih amater uzme.
ovo je sad za novu temu pa fruit moze da prebaci , valjda nece da se ljuti sto mu pravimo posao ;-)
gde da kliknem da platim turu pica :D :D :D
Znanje je dosadno, neznanje je mnogo zanimljivije. Kada znamo, svi znamo isto, a kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
bojan

Teme: 7
Pridružio se: 16 Dec 2011, 13:40

Nepročitan postod provac » 28 Dec 2011, 23:11

Verujem da smo se razumeli posto nikada u zivotu na pijaci nista nisam kupio osim metle ,,i nije mi to bio cilj vec da dobijem pravu inf da ne lutam jer sam moje prve makaze platio u nemackoj 45 eur i kad mi je dosao decko da mi pokaze kako se orezuje voce -ladno mi rekao ,,baci to ,,i idi kupi ovakve ( kuker) tako da znam sta hocu jer imam dosta iskustva sa alatom i kupujem samo originale jer na kraju izadju jeftinije od buvljaka ,,elem pitam jer mi je opet drugi kolega dosao da mu dam neko sredstvo za folijarno prskanje i izvadio mi iz kola makaze sa drvenim drsakama i rekao da su one najbolje zbog jakog oslonca inace covek ima 4h sljive ,,pozzz
Nemoj pa se Neboj!
Korisnikov avatar
provac

Nepročitan postod FruitBoy » 29 Dec 2011, 11:04

Ja posedujem jedne stvarno vrhunske makaze, Love 100, dvoručne mislim. Zimus su koštale 8600, a sad ne znam. Imaš ih u astoria-trade u Šapcu, kao i rezervne delove. I imaju sve karakteristike koje je @bojan naveo.

Slika

Strpljenje je moć. Vremenom i dudov list postaje svila!
Korisnikov avatar
FruitBoy

Pridružio se: 03 Dec 2011, 18:17

Nepročitan postod provac » 29 Dec 2011, 12:23

OK slusam savet upravo sam nasao ASTORIU na guglu i prvi slobodan dan odoh da kupim jos jednom veliko hvala i pozzz
Nemoj pa se Neboj!
Korisnikov avatar
provac

Nepročitan postod FruitBoy » 29 Dec 2011, 13:22

Ja takve imam, a pored njih dobre su i minaresijeve dvoručne, kukerice takođe. Ti izaberi šta misliš da će ti najviše odgovarati! :D Pozdrav

Strpljenje je moć. Vremenom i dudov list postaje svila!
Korisnikov avatar
FruitBoy

Pridružio se: 03 Dec 2011, 18:17

Nepročitan postod Era » 06 Jan 2012, 01:42

Korisnikov avatar
Era

Teme: 19
Pridružio se: 02 Dec 2011, 20:29

Nepročitan postod Era » 07 Jan 2012, 21:35